ERASMUS + ösztöndíjak a 2020–2021-es egyetemi tanévben – alapképzés

Információk

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

• jelentkezési adatlap (letölthető itt);
  • saját felelősségre tett nyilatkozat (letölthető itt);
  • motivációs levél – az Erasmus programban folytatandó tanulmányok nyelvén (angol, francia, német stb.);
  • Curriculum Vitae – román vagy angol nyelven, Europass formátumban;
  • nyelvvizsga-oklevél – a partneregyetemen folytatandó tanulmányok nyelvéről – amennyiben a képzés nem magyar nyelven folyik (Alpha, Lingua, egyéb nemzetközi nyelvvizsga-oklevelek: pl. Toefl, Cambridge, DELF/DALF, DELE stb.).
  • az előző félév tanulmányi átlagát a titkárság fogja közölni az ERASMUS felelőssel

A kiválasztásra azok a hallgatók is jelentkezhetnek, akik nem rendelkeznek európai uniós állampolgársággal, de tanulmányaikat a Babeş–Bolyai Tudományegyetemen folytatják. A EU állampolgársággal nem rendelkező, kiválasztott hallgatók kötelezettsége a vízumkészítés az adott országban folytatandó tanulmányok idejére.

A jelenlegi helyzetre való tekintettel, a dokumentumokat elektronikus formában kell elküldeni a következő e-mail címre: daniel.andronache@ubbcluj.ro.

A leadott dossziéban lévő dokumentumok  kiértékelése mellett, a verseny részét képezi egy interjú a szelekciós bizottság jelenlétében. A jelenlegi helyzetre való tekintettel a vizsga on-line lesz megtartva.

Naptár:

• I. lépés – 2020. március 26. és 2020. április 3. között
  • II. lépés – 2020. április 6., 10 órától
    • online kiválasztási interjú, a Microsoft Teams felületen, a részvételhez szükséges adatokat a honlapon fogjuk közölni április 3-án.
  • III. lépés – 2020. április 6.
    • eredményhirdetés

A fellebbezéseket eredményhírdetés után 48 órán belül lehet elküldeni e-mailben.