Asistent universitar drd. Póka Tünde

Email: tunde.poka@ubbcluj.ro

Am absolvit psihologia în anul 2015 la Facultatea de Psihologie și Științele Educației la Universității Babeș – Bolyai, iar în 2017 am absolvit masterul de Psihologie clinică, consiliere psihologică și psihoterapie.

Din anul 2019 sunt psihoterapeută cognitiv-comportamentală cu liberă practică în supervizare.

Mi-am început studiile doctorale în 2020 și, în același timp, mi-am început și activitățile la Departamentul de Psihologie Aplicată.

Domeniile mele de interes sunt: psihologia pozitivă (în special recunoștința și autocompasiunea), psihologia exercițiilor fizice (dar și efectuarea acestuia 😊), și diverse abordări terapeutice (cognitiv-comportamentale: CT, REBT, DBT, ACT, CFT, dar și alte orientări, ca psihoterapia existențială reprezentat de autorul, psihoterapeutul meu favorit: Irvin Yalom).