Dr. Bernáth (Vincze) Anna Emese docens

default
Intézet:Alkalmazott Pszichológia Intézet
Egyetemi oktatói fokozat:egyetemi docens
Helyszín:Mărăşti épület, Anghel Saligny utca (hivatalos cím: December 21 sugárút 1989, 128 szám)
Iroda: Földszint, 9. iroda
Email: anna.bernath@ubbcluj.ro

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem Pszichológia szakán vagyok docens, klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta. 2004 óta az Alkalmazott Pszichológia Intézet munkatársa vagyok. 2002-ben szereztem diplomát pszichológia szakon, majd egy évet egy Bostoni klinikán dolgoztam gyakorló pszichológusként agysérült és fejlődési zavarokkal küszködő gyerekekkel és felnőttekkel. 2004-ben elvégeztem a mesterképzést Klinikai pszichológia és Pszichoterápia szakterületen majd 2010-ben doktori diplomát szereztem a pozitív meggyőződések valamint az elfojtás mentális egészségre gyakorolt hatása témakörben.

Alapképzésen Fejlődés és Neveléspszichológiát, mesteri képzésen Kognitív Viselkedésmódosítást oktatok. Tudományos érdeklődésem és kutatásaim a gondolatok és attitűdök érzelmekre, mentális egészségre gyakorolt hatása; a serdülő és fiatalkori életminőség prediktív és meghatározó tényezőire; a szülői nevelési attitűdök érzelmi és viselkedészavarokban játszott szerepére valamint ezek terápiás módszereire irányul. Pszichoterápiás munkám során elsősorban integrált személyközpontú, relaxációs valamint kognitív és viselkedésterápiás módszereket alkalmazok. Fontos számomra az egyénre szabott módszertani sokszínűség, a széles látókörű megközelítésmód.